ПРОЕКТУВАННЯ ТА УСТАНОВКА МЕРЕЖКорпоративна мережа передачі даних, яка ще зовсім нещодавно була долею лише великих компаній і офісів, сьогодні стає невід'ємною частиною будь-якого підприємства. Складно уявити собі ефективну роботу сучасного офісу без використання мережевих технологій. Створення локальної мережі на сьогодні є одним з основних етапів підготовки будь-якого офісу, промислового підприємства, організації або установи. 

Про користь комп'ютерних мереж :

  • Комп'ютерні мережі дозволяють об'єднати розрізнені робочі місця в єдиний простір, який дозволяє вільно обмінюватися інформацією і прискорює процеси комунікацій. Таким чином, мережеві технології підвищують ефективність роботи усього підприємства і особисту ефективність кожного співробітника.
  • Створення локальної мережі дозволяє усім її учасникам використовувати загальну інформацію, розміщену на сервері. Це може бути архів документів, різні інструкції, дані про клієнтів, - що завгодно. Інформація доступна кожному співробітникові у будь-який момент, і при цьому вона надійно захищена.
  • Корпоративна мережа передачі даних дозволяє значно спростити діловодство. Будь-який документ завжди можна відшукати в загальній базі даних і проглянути на будь-якому комп'ютері.
  • Створення локальної мережі - це можливість ефективно витрачати засоби. Ви скорочуєте витрати на периферію - сканери, принтери і інше. Усі ці пристрої можуть використовуватись спільно, якщо їх включити в мережу. За допомогою загального сервера ви можете контролювати доступ співробітників до інтернету і вести облік робочого часу.

Корпоративна мережа передачі даних дозволяє значно підвищити ефективність роботи вашого підприємства. Витрати на проектування корпоративної мережі і реалізацію проекту окупаються стократно в ході її експлуатації. Не важливо, про яке підприємство йде мова - про маленький офіс або величезний бізнес-центр - мережеві технології у будь-якому випадку зроблять роботу ефективніше і швидше.
Висококваліфіковані технічні фахівці  "АЭТА-сервіс" виконають комплекс робіт по проектуванню, модернізації, створенню і обслуговуванню локальних комп'ютерних мереж і мереж передачі даних і зображення, монтажу структурованих кабельних систем (СКС) і безпровідних рішень на базі устаткування Wi - Fi.

Комплекс робіт по проектуванню і впровадженню мережевих рішень включає наступні сервіси:

Розробка технічного завдання. 

На цьому етапі здійснюється виїзд фахівця для проведення аналізу комп'ютерної мережі замовника. Здійснюється обстеження локальної мережі і мережевого устаткування. Враховуються усі побажання замовника, обмовляються такі питання, як:  пасивне та активне мережеве устаткування та можливість його заміни чи модернізації. Заздалегідь визначається розташування кабельних каналів. Зазвичай клієнтові надається декілька варіантів схеми локальної мережі, з яких він вибирає оптимальний, вносячи, по необхідності, поправки. Необхідно враховувати, що сучасна корпоративна мережа не статична. Мережеві технології еволюціонують з величезною швидкістю, з'являється нове устаткування, ростуть можливості мереж. Також і ваше підприємство: воно розвивається, з'являються нові співробітники, нові посади. Саме тому, на стадії побудови схеми локальної мережі, необхідно закласти можливості для її модернізації і зміни. Це дозволить вам завжди мати мережу, здатну вирішувати усі актуальні завдання

Проектування

З клієнтом уточнюються останні деталі проекту, враховуються упущені побажання, допрацьовується список устаткування. На підставі технічного завдання складається техніко-економічна пропозиція і складається перелік різного пасивного і активного мережевого устаткування, його вартість. Обмовляються терміни виконання робіт. Складається договір і визначається порядок розрахунків.

Постачання устаткування   

Заміна застарілого устаткування і комплексне постачання устаткування у рамках реалізації проекту.

Монтажні роботи. 

Виконується комплекс монтажних і пуско-налагоджувальних робіт на об'єкті Заказчи-
но (установка кабельних каналів, укладання кабелю, монтаж розеток, монтаж кому-
таційних шаф і ін.).

Пуско-налагоджувальні роботи. 

Робиться підключення і наладка активного мережевого устаткування (маршру-
тизатори, комутатори, сервера, джерела безперебійного живлення, фільтри,
системи оптимізації трафіку і ін.).

Тестування і запуск.

Виконані роботи проходять багаторівневе тестування з виявленням і усуненням можливих несправностей. Тестування здійснюється як за допомогою тестового устаткування, так і за допомогою комп'ютерного устаткування для виявлення можливих помилок в розводці кабельних систем.


СКІЛЬКИ КОШТУЄ МЕРЕЖА? 

Дати однозначну відповідь на це питання досить складно. Вартість створення локальної мережі розраховується індивідуально залежно від цілого ряду чинників.
1. Тип комп'ютерної мережі.  
Визначається, з одного боку, масштабом вашого підприємства, кількістю співробітників і робочих місць, а також особливостями вашої діяльності. З іншого боку, тип мережі визначається вимогами до неї.  

  Існує декілька типів комп'ютерних мереж.

  • Для невеликих офісів, у разі, коли необхідно об'єднати всього декілька комп'ютерів, а доступ в інтернет не є вирішальним чинником, використовується найпростіша архітектура. Комп'ютери на робочих місцях співробітників підключаються до загального концентратора. Також до мережі, що утворилася, підключаються периферійні пристрої. Зазвичай таку архітектуру використовують для кабельних мереж, проте, за допомогою додаткових пристроїв (роутерів) такі мережі можна організовувати за безпровідною технологією Wi - Fi.
  • Складнішу архітектуру має мережа з використанням власного сервера для зберігання файлів. На цьому сервері можуть бути розміщені будь-які документи, архіви підприємства і інші файли. При цьому з кожного робочого місця у будь-який час співробітники матимуть до них доступ.
  • При необхідності постійного доступу в інтернет, створення локальної мережі може забезпечити високу ступінь захисту внутрішніх даних. Для цього необхідно використати додатковий інтернет-сервер. Нерідко перед ним також розташовують Firewall - сервер, який блокує небажані підключення і повністю унеможливлює викрадення ваших даних через інтернет.
  • Найбільш складною архітектурою характеризується мережа з великою кількістю робочих місць. Для оптимізації навантажень на устаткування тут використовується SQL- сервер, який зберігає базу даних про усіх користувачів і розподіляє навантаження на систему. Крім того, великі офіси вимагають високої пропускної спроможності каналів зв'язку і використання повторювачів - пристроїв, що посилюють сигнал на великих відстанях.

2. Складність монтажу 

Другим важливим чинником, що визначає вартість мережі, являються самі монтажні роботи. Монтаж СКС (структурованої комп'ютерної мережі) припускає прокладення кабелів, установку великої кількості устаткування і підключення кожного робочого місця. Лінія зв'язку зазвичай проходить в спеціальних коробах, під захисним кожухом, під фальш-підлогою або над стелею.
Крім того, топологія мереж залежить від особливостей самої будівлі. Ідеальним часом для монтажу є період відразу після закінчення будівельних робіт або реконструкції будівлі. В цьому випадку роботи по установці мережі не порушать звичайну діяльність вашого підприємства. Втім, фахівці високого професійного рівня, зможуть провести локальну мережу з мінімумом незручностей у будь-який слушний для вас час.

3. Мережеве устаткування  

Третім чинником, що впливає на ціну локальної мережі, є вибір устаткування. Тут важливо знайти точку рівноваги між двома тезами. З одного боку, не варто економити, купуючи устаткування, яке може спочатку не впоратися з вашими завданнями. З іншого боку, не слід купувати устаткування значно потужніше за те, що вам потрібне: в цьому випадку ви просто заплатите за те, чим не користуватиметеся. Устаткування для корпоративної мережі ділитися на два типи.

  • Пасивне устаткування - це кабелі і інші лінії зв'язку. Ви можете використати класичний кабель типу "вита пара" або скористатися сучаснішими  волокно-оптическими лініями зв'язку. Кабель оптичний передає сигнал в інфрачервоному діапазоні, що дозволяє значно збільшити пропускну спроможність каналу порівняно з традиційними рішеннями. Не менше значення має, чи будете ви використовувати безпровідні технології, такі як Wi - Fi або Wi - Max. Безпровідні технології дозволяють підвищити зручність мережі і скоротити витрати на пасивному устаткуванні. Проте їх будова вимагає використання додаткового активного устаткування.
  • Активне устаткування - це усе ті пристрої, які забезпечують функціонування мережі. Це концентратори, маршрутизатори, апаратні шлюзи для доступу в інтернет, сервери і так далі. Особливо важливо, щоб це устаткування було повністю сумісним і оптимально відповідало тим завданням, які ви покладаєте на вашу мережу. Саме тому вибір активного устаткування краще довірити професіоналам.
Корпоративна мережа сьогодні - ця необхідна умова ефективної роботи офісу.

Фахівці «АЕТА-Сервіс» допоможуть створити високоефективну мережу.